Стил на денот: Каролина Гочева освојува во сензуално елегантна комбинација

101

Пејачката Каролина Гочева на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од стајлингот за настапот во Македонската опера и балет.

Станува збор за сензаулна, а во исто време толку елегантна комбинација која одговара совршено на виткото тело на пејачката.

Таа повторно ги покажа своите долги нозе во припиениот фустан со широки ракави кои се тренд сезонава.

Косата ја собра во коњнско опавче, а шминката како и секогаш беше нежна.

 

Насловна фото: Стефан Рајхл