Се што ви треба се две лажици на ден од оваа мешавина – И мастите од стомакот ќе исчезнат

0
130

Сите знаеме колку мастите околу стомакот можат да бидат тврдоглави. Дури и кога ќе дојдеме до одредена линија, тоа повторно се враќа по старо. Меѓутоа, се појави решение и за тоа. Смесата која денес ви ја презентираме, помага за отстранување на вишокот вода од организмот и го стимулира разградувањето на мастите на половината.

Главната состојка на оваа чудесна смеса е рен. Тој содржи многу витамини Б1, Б2, Б6, железо, витамин Ц, калиум, фосфор и магнезиум, и оваа смеса не може да му наштети на вашето здравје.

Потребно ви е:

125gr свеж рен, 2cm корен од ѓумбир, 3 лажици мед, 4 лимони и 2 лажички цимет

Начин на подготовка:

Во блендер ги ставате излупениот рен и корен од ѓумбир, а потоа додавате исцеден сок од лимон. Продолжете да блендирате околу 3 минути, а потоа додадете ги медот и циметот. блендирајте, додека смесата не стане хомогена, а потоа ставете го и чувајте го во пластична тегла.

Како да го користите:

Два пати на ден, пред јадење земајте по една лажица за сируп. По три недели користење, направете една недела пауза.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here