Познатата старлета Ким Кардашијан ги засени сите на црвениот тепих

108

Ким Кардашијан била една од ѕвездите на вечерта на синоќешното 71-во доделување на наградите „Еми“. Познатата старлета на првата вечер на доделувањето на наградите во Лос Анџелес се појавила во елегантен, асиметричен фустан кој го облекла во комбинација со црни потпетици.

Својата црна коса ѝ била собрана во црна пунџа со патец на средина.

Со таа модна комбинација, шминката речиси не ѝ била ни потребна, но Ким сепак одлучила да ја искористи шминката од својата најнова колекција за да ги покрие “неправилностите“ на своето лице.

На овој настан присуствувале и ѕвезди како Никол Шерцингер, Џејмс Корден, Рупол и други.

А како вас ви се допаѓа ова издание на Ким Кардашијан?

View this post on Instagram

Kim Kardashian | Emmy Awards 2019 ?کیم کارداشیان بازیگر و مدل 38 ساله آمریکایی/ارمنی در مراسم جوایز امی ?قد؛ 157.5 – Celebheights.com ?کیم در این مراسم از لنز رنگی استفاده کرده ?تمامی تصاویر این مراسم با فیلتر نارنجی و کنتراست زیاد گرفته شده ?منبع؛ Getttyimages ?چون مراسم تازه برگزار شده تصاویر عالی هنوز منتشر نشده . #kimkardashian #emmyawards #emmyawards2019 #closeup #celebrity_closeup #کیم_کارداشیان #امی_اواردز #جوایز_امی #کلوزآپ_مشاهیر #کلوزآپ

A post shared by CloseUp | کلوزآپ (@celebrity_closeup) on