После скандалот девојката на Роналдо повторно се огласи на Инстаграм

497

Кристијано Роналдо овие денови се соочува со најголемите скандали во неговиот живот. Славниот фудбалер е обвинет дека во 2009 година во Лас Вегас ја силувал 25 годишната Кетрин Мајорга.

Роналдо тврди дека не е виновен и дека за него силувањето е страшно злосторство, а голема поддршка му пружи неговата девојка Џорџина Родригез.

Таа денес повторно го одбрани својот сакан така што на Instagram Story објави фотографија со децата, близнаците Ева и Матео и малата Алана која се роди кон крајот на минатата година. Џорџина е уверена дека нејзиниот партнер не е виновен за делата за кои го обвинуваат така што напиша дека децата се најголемиот благослов за Роналдо.

“Со него секој ден е прекрасен”, напиша Џорџина.