Погледнете ја прекрасната бразилска убавица Кристина Мендонка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

1104

Кристина Мендонка е бикини модел и една од автралиските ѕвезди на Инстаграм. Родена е на 26 јули 1997 година во Њјукасл во Австралија, а моментално живее во Сиднеј. Сепак, поради работата многу често престојува во Лос Анџелес.

Признала дека Инстраграм и помогнал да привлече повеќе понуди за работа и ја унапредил нејзината работа и кариера.

Кристина е висока 181 цм, нејзината мајка е Австралијанка, а нејзиниот татко Бразилец. Од двете различки култури, згодната русокоса го добила само најдоброто.