Оваа Босанка со ѓумбир го победила ракот! Оздравела без операција и хемотерапија!

309

Една жена од БиХ, чие име не е објавено, одлучила рецептот кој ѝ помогнал во лечењето рак да го сподели со другите.

Рецептот е на база на ѓумбир и мед, а тој без болки за неколку денови ѝ помогнал да се врати во живот.

Жената, како што вели, имала карцином на ендокрина жлезда, а на апарати била околу 20 денови. Успеала да се излечи без хемотерапија и сега, како што тврди, “пука“ од здравје.

За подготовка се потребни два поголеми корени од ѓумбир, кои треба да се исчистат и да се изрендаат на најситно, со помош на електрична сецкалка.

Потоа иситнетиот ѓумбир се меша со половина килограм мед, но имајте на ум дека медот мора да биде домашен.

Направената смеса ставете ја во тегла и консумирајте по една лажичка три до четири пати на ден. Важно е да користите пластична, дрвена или керамичка лажичка. Металната е строго забранета.

Првите ефекти ќе ги почувствувате после два до три денови, а според зборовите на оваа жена – ќе станете од мртвите.