Нина Бадриќ ја покажа јахтата вредна 400 милиони евра (ФОТО)

822

Нина Бадриќ веќе неколку дена ужива на приватниот остров Некер на Кариби заедно со својата другарка Сандра Мељниченко, која неодамна го прослави 42-от роденден во друштво на сопругот Андреј и блиски пријатели. Меѓу нив, годинава, беше и популарната хрватска пејачка.

View this post on Instagram

SYA ?????

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Нина редовно објавува фотографии од одморот на Инстаграм, а посебно внимание привлекоа оние на кои се гледа огромната јахта која е во сопственост на рускиот милијардер и најбогатата Србинка – Андреј и Сандра Мељниченко.. Имено, бродот е долг 143 метри и вреди околу 400 милиони евра.

View this post on Instagram

SYA ??

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Извор: „Свет“

Фото: Инстаграм