Никој не веруваше дека ќе успеат: Заедно се 8 години и строго ја чуваат својата приватност

372

Малкумина се оние кои веруваа дека врската на овој пар ќе потрае. Манекенката Роузи Хантингтон Вајтли (31) и глумецот Џејсон Статам (51) се заедно од 2011 година кога се запознале на снимањето на филмот “The Transformers”.

Всушност никој не верувал дека глумецот конечно ќе успее да се скраси, но сепак се појави девојката која го освои неговото срце.

Никогаш не сакале јавно да говорат за нивната врска, па така светот за нивната веридба дозна дури во 2016 година, кога манекенката го покажа вереничкиот прстен на црвениот тепих.

View this post on Instagram

working mum ❤️

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

Сепак, тие сè уште не се венчале, бидејќи тоа не им е приоритет. Во 2017 година го добиле синот Џек Оскар, а на социјалните мрежи речиси воопшто не објавуваат за нивните интимни моменти.

View this post on Instagram

ride or die for life ❤️

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

Ниту разликата во годините не била препрека за овој пар успешно да биде осум години во среќна врска.

View this post on Instagram

BF ❤️

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on