NBA колумна на Димитар Младеновски-Зион jа покажа својата сила (ВИДЕО)

260

Првиот избор на драфтот сезонава, Зион Вилијамсон го одигра нај ефикасниот натпревар во својата млада професионална кариера. Во својот осми мел во дресот на “Пеликаните, “”Koшаркарскиот Хулк” мина на теренот само 28 минути, но со голема леснотија постигна 31 поен, 9 скокови и 5 асистенции. Неговиот Њу Орлеанс го победи Портланд со огромна разлика (138: 117). Зион беше играч на натпреварот. Кај Портланд најефикасни беа тандемот динамични бекови – Демијан Лилард и Си-Џеј МекКолум со по постигнати 20 поени. Во прилог најубавите моменти од сјајната вечер на “Занос”. Уживајте…

NBA FAN 

Димитар Младеновски