Најжешката презентерка на временска прогноза: Голи кадри од својот задник

260

Презентерката на временска прогноза со потекло од Мексико, Џенет Гарсија (29), позираше во кратки шорцеви со леопард принт и ја разбуди фантазијата кај многу мажи.

Имено, убавата Мексиканка го истакна бујниот задник во преден план и го „запали“ Инстаграм.

View this post on Instagram

💕

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

Водителката која се се проба и со глума, во овој пост доби бројни комплименти од нејзините следбеници и го оправда епитетот најзгодна ТВ-личност во светот.

– Малите дела прават голема разлика – напиша таа под секси фотографијата која предизвика бурни реакции за нејзините атрибути.

View this post on Instagram

Little actions make a BIG DIFFERENCE 💕

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

„Спектакуларна убавина, штета што не можеме да го видиме лицето“, „Прекрасен поглед, каде си?“, „Кој задник ја имате Џенет“, „Да живее Мексико!“, Се само некои од коментарите.

View this post on Instagram

LOVE YOURSELF ❤️💪🏻🔥🐅

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

Да потсетиме, Џенет најголем дел од својата слава ја должи на нејзината совршено обликувана позадина, на која работи напорно во теретана секој ден, а со видеа од вежбите предизвикува уште поголемо внимание кај јавноста.

View this post on Instagram

☀️💕

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on