Мелита на „ремонт“ во три чекори: Што прави познатата трендсетерка за да изгледа како тинејџерка? (ФОТО)

279

Некогашната ТВ водителка, денес најпозната македонска трендсетерка Мелита Ракичевиќ,  микрофонот и местото пред ТВ камерите и го препушти на ќерка и Барбара, ама затоа цврсто реши својот изглед да го одржува вечно млад!

Рецептот  за вечна младост до душа, се’ уште никој не го пронашол, ама затоа мелита откри како на она што мајка природа ти го дала, да го надоградиш и одржуваш со она што науката и медицината го достигнале.

Затоа познатата трендсетерка  прави се’ за да изгледа како тинејџерка, па се одлучи на уште еден физички „ремонт“… И тоа во три чекори!

Прв чекор, мала естестка корекција на лицето со неколку дози ботокс за затегнато чело и  0% брчки… Кубикажата позната само на хирургот и Мелита.

Откако се увери дека ликот и е испеглан и тазе мазен како бебешко га*е, следуваше чекор број два: салон за убавина!

Козметички третмани за прикривање на ситните маани или само вештачки трепки за поглед на сите страни од милион долари –  остана деловна тајна на куќата и клиентот.

И конечно, чекор број три: повикај или подобро, посети го стариот пријател.

Шминка и фризура во студио кај Дадар, за совршен кадар и нова тура селфи фотографии во различни пози…

И по сето ова, еве ја Мелита како нова!