Лудило во кафана: Наум Петрески и го направи меракот на Лила (видео)

984

Каде има добра забава, таму е и нашата најпозната ТВ водителка Лила Филиповска.

Изминатиот викенд таа реши малку да опушти душа во кафеана и тоа на настап на фолк легендата Наум Петрески, кој секоја сабота настапува во ресторанот Лантерн на Боемска 2.

Кога Лила е гостинка и тоа врвно расположена, тогаш целиот фокус е на неа, а музичарите и го направија кефот да и ја отсвират омилената „Лична Јовано“.

ФОТО:ЛИЛА ФИЛИПОВСКА/ИНСТАГРАМ

Грлото ненапеано од душа и пееше на Лила, додека таа играше до виолинистот кој свиреше пред нејзината маса.

-Кога пее најдобриот, па уште кога ќе ти ја отпее омилената песна, а и овој виртуоз на виолина прави додатен штимунг … фала момци, пишува Лила во описот на снимката која ја објави на својот Инстаграм профил.

Расположението беше на ниво, Наум пееше од срце, а и како да не кога има ваква секси и позната гостинка, тогаш желбите мора да и бидат исполнети, а резултатот- момент за паметење!

извор Вистина.мк