Куче касна маж во Гази Баба

272

На 24.02.2019 година во 17:30 часот во Полициската станица Гази Баба, А.К.(35) од Скопје пријавил дека на 23.02.2019 година околу 12:00 часот на улица „Перо Наков“ бил  каснат од куче скитник во пределот на десната нога.