Керис е копија на мајка си: Ќерката на Ќетрин Зета Џонс порасна во вистинска убавица – еве како изгледа денес (фото)

636

Славната холивудска актерка Кетрин Зета Џонс ретко објавува фотографии од своите деца на социјалните мрежи, а сега на изненадување на следбенициците гордо се пофали со нејзината ќерка Керис Даглас…

Кетрин и Мајкл Даглас имаат две деца, ќерката Керис и синот Дилан, а според приложеното наследничката на актерската двојка препраснала во вистинска убавица.

„Мојата девојка во градината“ – напиша актерката во описот на фотографијата на која нејзината ќерка позира во бел летен фустан.

View this post on Instagram

My girl, in the garden.

A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) on

Инаку, Керис се занимава со моделство, па често е дел од модни кампањи на реномирани брендови.

За потсетување, во медиумите неодамна с епојавија шпекулации дека Кетрин Зета Џонс и Мајкал Даглас наводно се разведуваат поради пречите кои ги имаат од разликата во годините.