Карлеуша го уништи: Врањеш тешко казнет од Андерлехт

413

Босанскиот репрезентативец Огњен Врањеш доби казна од својот клуб откако излезе секс-скандалот со српската пејачка Јелена Карлеуша.

Андерлехт одлучи да го испрати во вториот тим и тој во иднина ќе тренира со младите фудбалер на белгискиот гигант.

„Донесена е одлука, Врањеш е со У21 екишата и во моментов траат разговорите меѓу раководството на клубот и неговиот менаџер. Можно е деновиве да добие отказ“, изјави помошниот тренер на Андерлехт, Пер Зетербегрг.

Наводно, клубот прави се за да најде купувач за Врањеш, а наводно постои интерес од турски и украински клубови иако нема официјални понуди.