Карлеуша, Аца Лукас и Зорица Брунцлик на роденден кај Татјана Лазаревска во Австралија (фото+видео)

417

За фолк пејачката Татјана Лазревска годините се само број. Таа го живее животот со полни гради, а и кога го слави својот роденден, нема потреба да зборува за бројки, туку простор има само за добра забава.

Во Мелбурн, Австралија, каде веќе неколку години живее во сопругот Новица и децата, Татјана деновиве го прослави својот роденден и тоа не со било каква забава, туку тематска.

ФОТО:ТАТЈАНА ЛАЗАРЕВСКА/ИНСАТГРАМ

Гости и беа: Јелена Карлеуша, Зорица Брунцлик и Аца Лукас! Да, да добро прочитавте, тие беа таму ама само како маски во кои беа маскирани нејзините колеги и пријатели.

View this post on Instagram

#mybirthday #myhome #myworld #balkannight

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_official) on

Славеничката пак, одлучила на својот роденден да биде Тања Савиќ, сигурно е дека не се врснички со годините ама имаат слични имиња. Како и да е…

ФОТО:ТАТЈАНА ЛАЗАРЕВСКА/ИНСАТГРАМ

 

Нема сомнеж дека вака се живее до „101 и назад“,а важно е она како се чувствуваме и правиме да ни биде исполнето во срцето.

Среќен роденден Тања!