Почетна Забава „Каде се парите што ти ги дадов?“: Соседите повикале полиција поради жестоката...

„Каде се парите што ти ги дадов?“: Соседите повикале полиција поради жестоката расправија меѓу Ана Николиќ и Раста

304

– Избувна расправија во станот на Ана. Раста дојде да ја собере Тара, но и да се соочи со Ана откако дознал дека таа не го платила нивниот заеднички телохранител некое време, а тој многу го цени со оглед на долгогодишното искуство со нив. Тој викаше пред Ана, ечеше целата зграда, а таа се контрираше. Соседите велат дека било страшно и Раста извикувал: Како не се срамиш? Каде се парите што ти ги дадов? Овој човек е со нас со години, зошто го направи ова?! -вели близок пријател на  раперот и додава:

ФОТО:@LAZAR_BOGDANOVIC_DP /INSATGRAM/STEFAN RASTA

-Еден од станарите на зградата очигледно бил исплашен и мислел дека некој знае што се случува во станот на Ана, па затоа ја повикал полицијата, која дојде брзо. Раста и објасни на полицијата дека немало физичко пресметка и дека нема потреба од интервенција. Тој рече дека станува збор за обични расправии и дека тој е над самиот себе, не можејќи да разбере зошто неговата поранешна сопруга го прави сето ова. Исто така, тој се пожали дека викал затоа што бил многу вознемирен што, заради нејзината неодговорност, тој никогаш повеќе нема да може да најде човек од самодоверба, како што е телохранителот кој дал отказ. По разговорот, полицијата ги предупреди да се смират или на друг начин ќе добијат пријава за кршење на јавниот ред и мир. Објаснија дека со оглед на моменталната состојба на работите во земјата, не мора некој да заврши во полициска станица, кога нема можат убаво да разговараат. Раста потоа го напуштил станот заедно со ќерката – изјави извор билозок на Раста за „Свет.рс“.