Излегувањето од автомобилот се претворило во вистински спектакл поради фустанот кој го носела – не го истакнала само бујното деколте

336

Никол Марфи со секое свое појавување во јавноста привлекува големо внимание.

Поранешната манекенка е честа мета на фотографите благодарение на нејзината убавина, а овојпат била „уловена“ во прекрасен фустан со кој што ги покажала сите свои атрибути.

52-годишната Никол била „уловена“ како излегува од својот автомобил, на себе сосела долг фустан со цветен дезен, под кој како што изгледа како да не носи долна облека.

Во прв план биле нејзините бујни гради, а фустанот ги открил и нејзините тенки нозе. Никол не се грижела дека ветрот може да открие премногу од нејзината завидна фигура.

Познатата Американка јавноста ја интригираше како успешна манекенка, а потоа беше и ѕвезда на многу ријалити шоуа, за на крај да стане сопруга на популарниот комичар Еди Марфи.

Денеска оваа жена е мајка на пет деца и живее повлечен живот, но секогаш плени со својата појава благодарение на одличната форма.

Очигледно дека карантинот го искористила одлично за да ја одржи својата кондиција, а на социјалните мрежи редовно објавувала видеа како вежба.

Откако се повлече од модниот свет таа сега е успешна претприемачка и извршен продуцент на ријалити шоуто „Hollywood Exes“.