Има 24 години и ја нарекуваат кралица на голотијата: Била во врска со поранешното момче на Кајли Џенер, ја следат милиони

303

Манекенката Деми Роуз (24), кариерата ја започнала како модел за долна облека, кога се преселила од Бирмингем во САД.

На социјалните мрежи наеднаш станала популарна откако почнала да објавува провокативни фотографии во оскудни изданија.

View this post on Instagram

Strike a pose. . ? @lolo_creativ

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

На крајот, собрала речиси 10 милиони следачи на Инстаграм. Многу обожаватели ја нарекуваат “кралица на голотијата“.

Нејзиниот годишен приход од моделинг се проценува на 650.000 долари. Понекогаш работи и како DJ, а се појавила и во неколку музички спотови.

View this post on Instagram

@gregorio

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

Многумина ја нарекуваат британската Селена Гомез (27), бидејќи многу наликуваат една на друга.

Деми била во врска со поранешното момче на милијардерката Кајли Џенер (22), раперот Тајга (29), а ја поврзувале со многу ѕвезди, како што е Дрејк (32).

View this post on Instagram

Head in the clouds ⛅️ . @lolo_creativ

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

Меѓутоа, Деми позади себе нема никакви скандали ниту секс афери. Моментално е во врска со DJ-от Крис Мартинез, кој кариерата ја започнал во 2011-та година. Парот не се појавува често во јавност.

Иако никогаш не потврдила дека нејзиниот изглед не е целосно природен, странските медиуми постојано пишуваат дека ги оперирала градите и ставила филери на устата.

View this post on Instagram

?✨ @lolo_creativ

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on