Холивудската глумица со предизвикувачка фотографија испрати порака: “Грижете се за своето тело”

0
77

Холивудската глумица позираше гола насред пустина и испрати моќна порака до сите луѓе.

Имено, Хали Бери е позната по здравата исхрана и тренирањето, па витката фигура ја искористи за да ги предупреди луѓето да се грижат за своето тело. Глумицата позирала гола насред пустина и ова предизвикувачко издание го покажа на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм, каде доби пофални зборови и голема поддршка.

“Грижете се за своето тело, бидејќи тоа е единственото место каде мора да живеете”, напиша под фотографијата.

Инаку, оваа фотографија е снимена на почетокот на ноември, кога Хали отпатува во Африка, каде го снимаше својот филм “John Wick 3” со колегата Кијану Ривс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here