Херанц, Манев и Лира ги минаа лекарските прегледи, Бала доаѓа во среда!

989

Полека но сигурно се потполнува ростерот на Вардар. Николас Хосе Херанц, Коста Манев и Вилијан Лира вчера ги минаа задолжителните лекарски прегледи и ставија потпис на договор со најтрофејниот македонски тим.

Дознаваме дека Манев потпишал договор со Вардар на 1+1 година. По договорите, сите тројца играчи се упатија да го запознаат нивниот нов терен и стадион.

36481657_1892720110785238_8327020303574106112_n

Кога сме пак кај Данило Бала, дознаваме дека десното крило пристигнува во среда.

Денес и официјално очекуваме да ги претстави Вардар новите играчи.