Хаос во Берн – „Делиите“ тепаа Швајцарци

264

Навивачите на Црвена звезда направија вистински хаос во швајцарскиот град Берн пред дуелот на српскиот шампион против Јанг бојс во баражот за влез во Лигата на шампионите.

Според српските медиуми, инцидентот се случил кога дел од „Делиите“ поминале покрај центар за лечење на зависници од дрога, по што почнале да ги тепаат присутните.

За среќа во близина бил еден полицаец, кој со пукање во воздух спречи поголем инцидент.