(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

516

Американската фудбалерка Меган Рапино овие денови се наоѓа во центарот на вниманието на скоро сите светски медиумите откако селекцијата на САД го осви СП.

Но не толку поради триумфот на Мундијалот и голот во финалето против Холандија, туку поради контроверзното однесување надвор од теренот.

А под „контроверзно“ се смета бакнувањето со својата партнерка на секој чекор, пораката против Доналд Трамп, но и степенот на ароганција која го покажа спрема едно момче на доделување на ЕСПИ наградите.

Токму на споменатата свеченост, Меган уште еднаш ја шокираше јавноста откако во програмата во живо ја покажа голата града.