Фото: Сообраќајка во Автокоманда

603

На булеварот „Александар Македонски“ во Скопје во населбата Автокоманда попладнево се случила сообраќајна несреќа меѓу  два автомобили со скопски регистарски таблички, пренесува Канал5.

Во несреќата која се случила во близина на  надвозникот во правец кон Центар автомобил Сеат удрил во БМВ .

Полицијата веќе е пристигната на местото на несреќата и врши увид.