Денеска нова одлука за цените на горивата

102

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините останаа исти.

За половина денар се зголемија цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).