Ципрас на Твитер: Договорот не препознава македонска нација!

740

Ципрас денес се огласи на Твитер и напиша дека договорот кој успеал да го постигне со Заев не ја признава македонската нација.

„Договорот не ја признава македонската нација, го признава само правото на нашите соседи на самоопределувањe”, стои во твитот на  грчкиот премиер Алексис Ципрас.