ЧЕКАЈ БЕ ЛУКАКУ, УШТЕ НЕ СМЕ ЗАГРЕАНИ

138

Што трансфер ќе беше ангажирањето на Ромелу Лукаку во Интер. Влезе во некоја криза на Олд Трафорд, изгледаше тромаво, ама на Меаца сезонава се препороди. 18 гола има постигнато сезонава на сите натпреварувања. Синоќа Конте го стави и во Куп против Каљари. Тепаа 4:1, а тој го постигна најбрзиот гол сезонава.

Само 21 секунда му требаше за реализација

Па после уште еден даде, а Интер на крај славеше 4:1.