Цената на нафтата утрово енормно падна

1281

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 91 долар, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената беше околу 94 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е во „минус“. Вредноста на биткоинот е 18.778 долари, што е намалување за 5 отсто во однос на вчера.