Брука на Олимпико: Ундер со промашување на векот…

245

Младиот турски крилен напаѓач Џингиз Ундер синоќа се посрамоти на дуелот на Рома против Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Турскиот репрезентативец се најде во неверојатна шанса за да го совлада Тибо Куртоа и на Римјаните да им донесе водство, меѓутоа тој го промаши невозможното – чист гол од неколку метри.