Жена го заклала сопругот со моторна пила!

245

Грозоморно убиство се случило синоќа во Зрењанин, откако 46-годишна жена, со нож го избодeла нејзиниот сопруг С.П. (42), а потоа го исекла со моторна пила.

Според информациите, таа прво го заспала, го заклала со нож, а потоа го исекла со моторна пила по нозете. Ужасниот настан се случил додека нејзината ќерка била во куќата, јавуваат српските медиуми.

На жената и е определен притвор, а подоцна ќе биде спроведена во Вишото јавно обвинителство во Зрењанин.