(ВИДЕО) Со него никогаш не е досадно: Легендарниот коментатор побудале по голот на Кутроне

315

Милан славеше против Рома во дербито на третото коло од Серија А откако Кутроне постигна гол за победа во 95. минута.

Момент по кој збеснаа навивачите на “росонерите”, но и легендарниот италијански коментатор и симпатизер на Милан, Тицијано Крудели.

Кутроне погоди, а Крудели изведе уште еден антологиски перформанс кој може само да се види.