(ВИДЕО) Нов силен земјотрес ја стресе Албанија, распука булевар во Тирана

1419

Нови земјотреси се регистрирани синоќа во Албанија, Грција и останати земји од регионот.

Во утринските часови регистриран и е по силен земјотрес во Абанија со јачина од 4,3 степени.

Некои граѓани повторно ги напуштија домовите, дел од нив ноќта ќе ја поминат на автопат, како во претходните денови.

Некои медиуми попладнево пренесоа вест дека распукан е булевар во Тирана, но потоа веста беше повлечена од страна на албанските медиуми и беше објавена инфромација дека се работи за лажна вест.