Тешка сообраќајка кај граничниот премин Ново Село – 11 лица повредени

670

Единаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што утрово околу три часот се случила на патот Струмица граничен премин Ново Село, на излезот од селото Дабиле, потврдија од струмичката полиција. Две од повредените лица се со потешки повреди, а останатите со полесни.

Според очевидци, во сообраќајната несреќа учествувале трактор и две патнички возила, мерцедес и ауди. Истрагата во тек.