Почетна тагови златен град

таг: златен град

(Видео) Мистериозен подводен „Златен град“, стар 10 000 години, ги збуни...

Остатоците од античкиот град Дварка во индиските води отвораат многу неодговорени прашања. „Златниот град“, кој според најновите истражувања е стар најмалку 10 000 години,...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО