Почетна тагови тома фила

таг: тома фила

Тома Фила: Атентатот врз Глигоров го организираа луѓе од кругот на...

Најпознатиот адвокат на просторот на поранешна Југославија, Тома Фила тврди дека атентатот врз Киро Глигоров го организирале луѓе од кругот на негови блиски соработници....
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО