Почетна тагови шибуја

таг: шибуја

Најпознатата раскрсница на светот: Шибуја во Токио има 5 премини и...

Секој ден на таа раскрсница минуваат неколку илјади пешаци. Светски познатата раскрсница Шибуја во Токио е вистински симбол за контролиран хаос во големиот град. 10...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО