Почетна тагови предвидувања

таг: предвидувања

Ова е човекот кој ги предвиде сите настани во 2020 година,...

Математичарот ги пресметал овогодинешните немири уште во 2012 година, а предвидува уште пострашни работи. Во 2012 година на Универзитетот Конектикат, Питер Турчин, биолог и математичар,...

Овие 4 страшни предвидувања изгледа почнаа да се остваруваат

Човештвото не знае што ќе се случи во иднина. Постоеле големи пророци во светот, како Нострадамус или Баба Ванѓа, чии предвидувања се реализираа во...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО