Почетна тагови објект

таг: објект

Шилегов: Нема платено легализација за објектот кај Мавровка

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вели дека за објектот кај Мавровка не е платена легализација како што тврди сопственикот. -Нема платено легализација. Јас не знам...

ШТО НЕ РУШИТЕ ВО ОХРИД, ТУКА ВО ЧАИР ДОЈДОВТЕ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ...

По кој основ премиерот може да даде помош на општината без да биде побарана, праша адвокатот на Мевљудин Алити, сопственикот на објектот кај „Мавровка“,...

Во живо: Почна уривањето на дивоградбата кај „Мавровка“

Кај ТЦ Мавровка, претпладнево почна уривањето на дивоградбата. Донесена е и градежна механизација, а локацијата ја обезбедува локалната полиција. Уривањето на дивоградбата го врши ЈП за...

Никој не знае што и кој гради кај ТЦ Мавровка, сопственикот...

Има одлука за уривање на објектот што се гради на терасата од кафулето Фонтана кај ТЦ Мавровка, но тоа решение сѐ уште не важи...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
13.8 ° C
15.1 °
13.8 °
94 %
0kmh
40 %
Mon
33 °
Tue
25 °
Wed
21 °
Thu
18 °
Fri
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО