Почетна тагови надал

таг: надал

ФАНОВИТЕ ПРОНАШЛЕ „ДОКАЗИ“ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: СУДИЈКАТА КОЈА БЕШЕ УДРЕНА ОД...

Новак Ѓоковиќ доцна синоќа бил дисквалификуван од УС Опен затоа што ненамерно удрил линиска судијка со топче, што според правилата значи и исфрлање од...

Ѓоковиќ откри кој му бил најтежок меч во кариерата (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ нема дилема кој меч за него бил најтежок во досегашната кариера. Ѓоковиќ кажа дека најтежок дуел за него бил...

ВИДЕО: Ги мина сите граници – моментот кога Кирјиос го гаѓаше...

Ник Кирјиос од турнир во турнир прави сè поголема глупост. Ако претходно ги навредуваше судиите, овој пат на престижниот Вимлдон се обиде да го...

Контроверзниот Кирјос призна: „Намерно го гаѓав Надал со топче, судијата беше...

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос истакна по вчерашниот пораз во 2. коло на Вимблдон дека намерно го гаѓал Рафаел Надал во градите...

ВИДЕО: Цел остров и големиот Надал слават, Мајорка на чудесен начин...

Фудбалерите на Мајорка се последниот патник во Примера во сезоната 2019/20, откако вечерва приредија големо изненадување и надополнија 2-0 од „Риазор“ против Депортиво. Така, клубот од Балеарските острови...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО