Почетна тагови мумија

таг: мумија

Дали знаете каде е пронајдена единствената мумија во Македонија?

Македонија е земја со исклучително богато културно наследство. Извонредни предмети од различни епохи ги сочинуваат богатите збирки во музеите во земјава. Но, има и...
Скопје
clear sky
23.8 ° C
23.8 °
23.8 °
69 %
2.6kmh
0 %
Tue
37 °
Wed
35 °
Thu
31 °
Fri
33 °
Sat
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО