Почетна тагови мицотакис

таг: мицотакис

Мицотакис сака да дојде во Скопје, последен пат бил во 1999-2000

По средбата со грчкиот колега Кирјакос Мицотакис во Атина, премиерот Зоран Заев во интервју за МИА вели дека тој сака да дојде во Скопје,...

Заев на средба со Мицотакис во Атина

Премиерот Зоран Заев, кој престојува во дводневна работна посета на Грција со владината делегација денеска ќе разговара со премиерот Кирјакос Мицотакис и со претседателката...

Ердоган ја испрати Турската Морнарица во Источен Медитеран. Мицотaкис прогласи целосна...

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис го свика Национален совет за безбедност, во кој учествуваат министрите за надворешни работи и за одбрана. Турската морнарица објави денес дека...

Мицотакис го откри толку очекуваниот датум: Познато од кога ќе можеме...

Она што е важно е дека ние нема да поставиме особени ограничувања за туристите, вели министерот за надворешни работи на Грција Милитиадис Варвициотис во...

Сириза до новата Влада во Атина: Глумевте патриоти, а веднаш го...

Најголемата опозициска партија во Грција на поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас соопшти дека не поминале ниту десет дена од формирањето на новата влада во...

Мицотакис ги ограничува негативните последици од Преспа, за властите во земјава...

Ограничувањето на негативните последици на Договорот од Преспа е еден од седумте итни приоритети на Владата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис во однос...

Оспорување на Преспанскиот договор не се очекува, можни различни толкувања во...

Договорот од Преспа ќе продолжи да се спроведува и по победата на Нова демокартија и Киријакос Мицотакис на предвремените избори во Грција. Во фокусот...

Мицотакис денеска ќе положи заклетва како нов премиер

Лидерот на Нова демократија, Кирјакис Мицотакис денеска ќе положи заклетва како нов премиер на Грција, а потоа ќе дојде до примопредавање на должноста. Министерството за...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО