Почетна тагови маџун

таг: маџун

Традиционалниот тиквешки маџун се поинтересен за туристите

Маџунот како традиционален производ од грозје во Тиквешијата станува се поатрактивен. Странски туристи изразуваат желба да се запознаат со производството на „темното злато“, како...
Скопје
few clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
50 %
1.5kmh
20 %
Thu
27 °
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО