Почетна тагови Ломаченко

таг: Ломаченко

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Ломаченко со остра порака до противниците

Украинскиот боксер Василиј Анатолиович Ломаченко (на 11 Декември 2021 година) со едногласна одлука го победи Ричард Коми од Гана. Со новиот триумф популарниот "Матрикс"...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО