Почетна тагови либија

таг: либија

16 причини зошто сакаа и успеаа да го елиминираат Гадафи

Златниот динар, националната валута на Либија имаше реална шанса да ги загрози економските империи во светот најнапред поради фактот што за секој динар имаше...

Пред 50 години Гадафи дојде на власт во Либија: Немало сметки...

Во Либија владее целосен хаос од 2011-та година кога бунтовниците насилно го симнаа од власт и го егзекутираа долгогодишниот лидер на земјата, Муамер Гадафи. Денес...

Пред 50 години Гадафи дојде на власт во Либија: Немало сметки...

Во Либија владее целосен хаос од 2011-та година кога бунтовниците насилно го симнаа од власт и го егзекутираа долгогодишниот лидер на земјата, Муамер Гадафи. Денес...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО