Почетна тагови дијабетес

таг: дијабетес

Докторите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак...

Доколку овој симптом се воочи навреме, тогаш дијабетесот може да се стави под контрола. Симптомите на дијабетес тип 2 вклучувааат замор, неконтролирано губење телесна тежина и чувство...

Јадете ги редовно, спречуваат дијабетес

Ако редовно јадете малини ќе имате поубав тен, посилна коса, подобро здравје и кардиоваскуларен систем, подобар имунитет и помал ризик од воспаленија. Ова вкусно овошје...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО