Почетна тагови денот д

таг: денот д

Местото на Путин му е на одбележувањето на Денот Д: Големо...

Претседателот на Русија, Владимир Путин, Требало да биде поканет на обележувањето на 75-годишнината од истоварувањето на Нормандија, таканаречен Ден Д, сметаат 80 проценти од...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО