Почетна тагови демократи

таг: демократи

Бајден ја прифати номинацијата на демократите и вети обединување на нацијата

Џо Бајден и официјално ја прифати претседателската номинација на демократите за изборите во САД. По тој повод, во обраќањето Бајден истакна дека заедно ќе го...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО