Почетна тагови Дејан Димов

таг: Дејан Димов

Кошаркарска колумна на Димитар Младеновски–Денот кога во “лименката” падна големиот Реал...

На 6-ти ноември 1996 година, во преполната сала “Јане Сандански“, МЗТ Скопје го победи големиот Реал Мадрид со 69:68. Со овој фантастичен подвиг "металците"...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО