Сончево уште денеска, од утре попладне дожд и грмежи

185

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде уште денеска, а веќе од утре и за време на викендот во попладневните часови ќе преовладува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура денеска се движи од седум до 18, а дневната ќе достигне до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 7.Во Скопје, слично време со ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 15 степен, а дневната ќе се искачи до 33 степен.