Сончево и топло до 27 степени

304
fresh green grass with bright blue sky and sunburst background

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северoисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 10, а дневната температура до 25 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.